KURSY /Krakowskie Szkoły Artystyczne

Kurs D.I.Y. czyli zrób to samTERMINY

1. 01-05.07.2013
2. 08-12.07.2013
3. 26.08.-30.08.2013

CENA: 390 zł – 15% zniżki dla studentów i absolwentów KSA
MIEJSCE: siedziba SAPU, ul. Zamoyskiego 52, Kraków
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
Określenie D.I.Y. pochodzi z subkultury hippie, punk , która zawiera ideę samodzielnego wytwarzania m.in. tworzenie zinów, ręcznego malowania naszywek, koszulek i odzieży w ogóle. Celem ćwiczeń będzie nadanie nowego wyglądu obuwiu, odzieży, galanterii …
Ćwiczenia obejmować będą także farbowanie tkanin w technice SHIBORI oraz BATIKU.
Wybrane przykłady zajęć D.I.Y:
-wycinanie szablonów (Stencel), „Banksów”,
- robienie stempli różnymi ciekawymi technikami,
-wycinanie matryc w technice linorytu potem wykorzystywanie ich na odzieży.
-malowanie, wybielanie, ćwiekowanie, wycinanie, obklejanie…
Takimi działaniami można stworzyć rzeczy niepowtarzalne, artystyczne, oryginalne. Tworzenie to polega na eksperymentowaniu i wyobraźni, a inspiracji można szukać wszędzie.
SHIBORI jest niezwykłą japońską techniką barwienia tkanin polegająca na zawiązywaniu, składaniu, zszywaniu itp. tkaniny, a następnie farbowaniu. Dzięki tym zabiegom barwnik nie dociera we wszystkie obszary tkaniny, przez co powstają niesamowite wzory. W europie technika ta jest znana jako TIE DYE, czyli wiązane(tie) farbowanie(dye). Metoda ta zaczęła być szerzej stosowana pod koniec lat 60-tych, dzięki ruchowi hipisowskiemu, któremu przypadły do gustu psychodeliczne wzory na odzieży .
BATIK – „sztuka z kropli wosku” . Jest to technika ręcznego barwnego zdobienia tkanin (np. jedwabiu, bawełny) polegająca na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nieprzeznaczonych do zabarwienia w zamierzony przez wykonawcę sposób, a następnie zanurzanie tkaniny w kąpieli barwiącej. Miejsca powleczone woskiem nie przyjmują barwnika, wskutek czego powstają wzory z kombinacji miejsc zabarwionych i niezabarwionych, bowiem cały proces można wielokrotnie powtarzać.
Program zajęć obejmuje warsztaty – 5 dni po 6h lekcyjnych każdego dnia. Na koniec każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia warsztatów. Turnus zaczyna się w poniedziałek o godz. 10.00 i kończy się w piątek. Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość zakwaterowania w Domu Studenckim.
Zapisy pod numerem telefonu 0-12 266 21 11, 0-12 656 17 26


adres: Zamoyskiego 52, 30-523, Kraków
województwo:małopolskie

telefon: 012 266 21 11

www: ksa.edu.pl

e-mail: ksa@ksa.edu.pl

NEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Krakówstrona główna | kursy | artykuły | wydarzenia | czytelnia | partnerzy | zespół | kontakt
© 2010 KURS NA KURS | Design by MANTO