Znaleniono rezultatów: 37 Poniżej rezultaty: 1 - 10
ARTYKUŁY / wynik wyszukiwania dla: czytelnia
> Samolubny mózg. Dlaczego diety nie działają?
Odchudzałeś się? Męka? Diety nie działają? Dziwne? Otóż nie, całkiem naturalne, a przynajmniej do tego stara się nas przekonać Achim Peters, profesor z Lubeki, światowej sławy badacz mózgu, internista i diabetolog, autor książki "Samolubny mózg. Dlaczego diety nie działają?" Nie działają, bo działać nie mogą. Nie o ilość spożywanych kalorii czy nawet ich jakość bowiem chodzi, ale o źródło zapotrzebowania na określoną dawkę energii, którym – jak dowodzi Peters – jest mózg. To on jest głównym odbiorcą i dysponentem energetycznym, decyduje, ile mocy potrzebujemy i każe nam jeść nawet wbrew naszej woli.
więcej >
> MUZYCZNE PRZEPYCHANKI
Dźwięki są dla każdego malucha pierwszym sposobem na porozumiewanie się z otoczeniem oraz źródłem fascynacji. Nasłuchiwanie i rozpoznawanie ich to prawdziwe wyzwanie i fantastyczna zabawa. Z czasem przeradza się to w czynny udział w tworzeniu i odkrywaniu wciąż nowych brzmień – bo przecież z każdego przedmiotu można wydobyć dźwięk.
więcej >
> Mały Duszek
Mały Duszek, przemiły mieszkaniec Sowiego Zamku nieopodal Puchaczowa, jak każdy duch, budzi się wraz z nastaniem nocy i błąka po budowli, hałasując pękiem kluczy. Ale poza tym nie ma w nim nic, czego można by się bać: kicha od nadmiaru kurzu, sypia w drewnianej skrzyni na strychu i przyjaźni się z puchaczem Uhu-Szuhu. W przeszłości udało mu się obronić zamek przed najazdem wrogów, a dziś jego marzeniem jest zobaczyć świat za dnia. Jedna pomyłka miejskiego zegarmistrza i… Duszek ukazuje się całemu miastu w samo południe. To tylko początek przygód i perypetii, bo Duszek znów zdecyduje się ochronić miasto.
więcej >
> Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 6-7 lat
Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi. Kreatywna nauka angielskiego dla dzieci w wieku 6-7 lat.
więcej >
> Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-6 lat
Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi. Kreatywna nauka angielskiego dla dzieci w wieku 5-6 lat.
więcej >
> Dyskretny urok Fernet Branca
Toskania, leniwe lato, cisza, spokój. Wyrafinowane potrawy, lekkie wino. Zapowiada się niczym niezmącona sielanka…
więcej >
> Kolory tamtego lata
Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim w kraju, którego język brzmi jak poezja, a jedzenie smakuje niczym dar niebios.
więcej >
> Ślad po mamie
Ślad po mamie Marty Dzido jest kolejną książką włączającą się w szeroko rozumiany „dyskurs aborcyjny’’. Jednak w tym przypadku refleksje autorki nie mają charakteru politycznego, w trakcie czytania nie dowiadujemy się , czy aborcja jest czymś dobrym czy złym, potrzebnym czy szkodliwym społecznie. Jest to bowiem spojrzenie na problem nie z perspektywy społeczeństwa, lub jego części, lecz jednostki. Opowieść o tym, jak usunięcie ciąży wpływa na dalsze życie bohaterki , jak kształtuje jej kobiecość oraz sposób widzenia świata i mężczyzn.
więcej >
> Pokolenie, które goniło czas
Czy życie codzienne w pierwszych powojennych dekadach może być interesujące dla nas, współczesnych? Jak wówczas wyglądała praca, edukacja i jak młodzi ludzie spędzali swój wolny czas?
więcej >
> CHANDLER KARAIBÓW – autor serii kryminałów o detektywie Mario Conde w Polsce!
Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania z Leonardo Padurą w dniach 7- 10 października. Autor promując swoją najnowszą książkę "Wichura w Hawanie" spotka się z polskimi czytelnikami w Warszawie, Poznaniu, Opolu i Krakowie. Harmonogram spotkań: Warszawa, 7 X godz. 18.00, Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22 Poznań, 8 X g. 18.00, Księgarnia Bookarest, Stary Browar - Dziedziniec Sztuki ul. Półwiejska 42 Opole, 9 X g.18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, Plac Piłsudskiego 5-6 Kraków, 10 X godz. 18.00, Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej, ul. Kanonicza 1
więcej >


Strona: 1 | 2 | 3 | 4 Następna

NEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Krakówstrona główna | kursy | artykuły | wydarzenia | czytelnia | partnerzy | zespół | kontakt
© 2010 KURS NA KURS | Design by MANTO