REKOMENDACJE /

Akademia Multi Art na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym

Zakończyła się I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego organizowanego pod hasłem Sensacyjne Lato Filmów. Aktywnie uczestniczyli w nim między innymi słuchacze Akademii Multi Art w ramach warsztatów filmowych o tematyce sensacyjnej.

REKLAMA GOOGLEFestiwalowi goście mieli możliwość uczestniczenia w wielu plenerowych projekcjach filmów polskich i zagranicznych, a także korzystali z licznych sensacyjnych atrakcji.

Podczas festiwalu wręczono trzy nagrody. Pierwszym laureatem był reżyser Wojciech Wójcik, który otrzymał Kołobrzeską Nagrodę Filmową "Latarnik" dla reżysera filmów sensacyjnych, który konsekwentnie i wyśmienicie je realizuje, twórczo wykorzystując zasady tego gatunku filmowego. Nagrodę Publiczności w plebiscycie na najlepszy polski film sensacyjny otrzymały "Psy" Władysława Pasikowskiego ze zdjęciami Pawła Edelmana. Na gali otwarcia festiwalu, prowadzonej przez Tomasza Raczka, Nagrodę Ikony Polskiego Kina otrzymał Stanisław Mikulski.

Wśród wielu festiwalowych atrakcji był również plener filmowy o tematyce "realizacja filmów sensacyjnych i filmów akcji" organizowany przez krakowską Akademię Multi Art. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do udziału w praktycznych zajęciach, które obejmowały analizy montażowo-operatorskie wybranych filmów, prezentację specjalistycznego sprzętu do zdjęć kaskaderskich, zdjęcia w pomieszczeniach, zagadnienia postprodukcyjne – efekty specjalne, CGI, efekty VFX czy motion control.

Wśród zaproszonych prelegentów znalazło się wielu znakomitych polskich filmowców – operatorzy Piotr Lenar oraz Piotr Wojtowicz, członkowie PSC, reżyserzy Sylwester Chęciński, Wojciech Wójcik, scenarzysta Cezary Harasimowicz, Łukasz Lipiarz (kaskader) i Leszek Olbiński (pirotechnik).

Zwieńczeniem sensacyjnego pleneru filmowego był publiczny pokaz kaskadersko-pirotechniczny na kołobrzeskiej Plaży Centralnej. Pokaz został przygotowany przez prowadzących i uczestników warsztatów. Ci ostatni byli również odpowiedzialni za jego sfilmowanie. I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego dostarczyła wszystkim wiele mocnych wrażeń. Dyrektor Festiwalu, Andrzej Stachecki, ma nadzieję, że dzięki temu zagości on na stałe na kulturalnej mapie Polski. Wszystkich fanów dobrego sensacyjnego kina zapraszamy latem do Kołobrzegu. Natomiast ciekawych efektu końcowego realizacji filmowej z pokazu kaskaderskiego zapraszamy na stronę Akademii Multi Art. Gdzie już wkrótce pojawi się zmontowany materiał filmowy z pokazu, zrealizowany przez uczestników warsztatów.Czytaj więcej: zajęcia w Akademii Multi Art
/o410/kurs/krakow/szkola-filmowo-artystyczna/akademia-multi-artNEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Krakówstrona główna | kursy | artykuły | wydarzenia | czytelnia | partnerzy | zespół | kontakt
© 2010 KURS NA KURS | Design by MANTO