REKOMENDACJE /

Jak zdrowo żyć?

Wiele mówi się i pisze obecnie o zmienionych warunkach życia, zanieczyszceniu środowiska, żywności modyfikowanej. Alarmowani takimi informacjami niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, jak w tej sytuacji się odnaleźć, jak poprowadzić swoje życie tak, aby nie ulec złym nawykom, chorobom, aby poprawić swoją świadomość i swoje samopoczucie oraz móc przekazywać wiedzę o zdrowym życiu kolejnym pokoleniom.

REKLAMA GOOGLECoraz więcej z nas pragnie powrotu do źródeł, ceni naturę i chce obronić się przed następstwami postępu cywilizacji, dostrzegając że razem z korzyściami przyniosła nam ona także ogromne zagrożenia.

Wielu z nas, szukając tego typu wiedzy, w głównej mierze opiera się na informacjach w mediach, poradnikach, ośrodkach doradczych, szkołach profilowanych i specjalistycznych. Źródła te jednak nie dają pełnej wiedzy, skupiają się często tylko na wybranych i okrojonych tematach. Nastały bowiem czasy wąskich specjalizacji.

Wymienione wyżej źródła wiedzy nie oferują tego, co najważniejsze, czyli KOMPEDIUM WIEDZY ZDROWEGO CZŁOWIEKA, przeznaczonego DLA KAŻDEGO Z NAS (a nie tylko specjalistów, potencjalnych terapeutów czy lekarzy).

Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest AKADEMIA WIEDZY ALTERNATYWNEJ ,,IDAO”, powstała z inicjatywy osób, których życiowe pasje, zainteresowania, doświadczenie oraz cel ukierunkowane są na przywrócenie ludziom ich naturalnej witalności, odbudowanie wewnętrznej Mocy. A wszystko to po to, aby wznieść się na wyższy pułap rozwoju osobistego.

Wiedza przekazywana na zajęciach, skierowana jest do wszystkich osób, bez względu na zainteresowania, umiejętności, doświadczenie. Program nakierowany jest na tych, którzy poszukują źródła i drogi zdrowego życia, pragną doświadczyć pozytywnych zmian w swoim życiu i pogłębić swoją świadomość.

Jak sprawić byśmy byli zdrowi i pełni energii?
Jedną z dróg jest świadome komponowanie swojej diety, ponieważ to właśnie sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych narzędzi w walce z większością współczesnych chorób i problemów życia codziennego. Warto pamiętać, że nawet najlepsza kuracja lecznicza, bez wsparcia ze strony diety, często nie przynosi oczekiwanych efektów.

Wśród wielu tematów poruszanych na zajęciach Akademii jest Dietetyka i Medycyna Chińska.

Dietetyka Chińska jest oparta na zupełnie odmiennych zasadach niż zachodnie, współczesne diety - bazuje bowiem na właściwościach energetycznych produktów. Jej zasady powstały dzięki praktyce i doświadczeniu setek pokoleń badaczy tego tematu. Dla Chińczyków dieta stanowi część ich filozofii życia, odzwierciedla więc naturalne prawa obowiązujące we wszechświecie.

Założenia wschodniego, świadomego sposobu odżywiania są niezwykle proste, opierają się bowiem na energetycznym potencjale tego, co spożywamy. Takie postrzeganie tematu żywienia, swoją prostotą przeciwstawia się zachodniemu, intelektualnemu podejściu, które skupia się m.in. na skrupulatnym wyliczaniu mikroelementów i witamin i kalorii w pożywieniu.

Dietetyka chińska zwraca szczególną uwagę na zrozumieniu potrzeb własnego organizmu, odpowiednie dopasowanie menu do stanu naszego zdrowia i pory roku. Konsekwentne stosowanie jej założeń gwarantuje dobre samopoczucie oraz zdrowe, pełne energii funkcjonowanie do późnych lat życia.

Jakie produkty powinny się znaleźć w naszym menu, by było ono w pełni wartościowe i dodawało nam energii, zamiast ją odbierać?
Jeszcze kilkanaście lat temu, dużo łatwiej było ocenić jakoś i świeżość oferowanej żywności. Wystarczyło użyć swoich zmysłów, by rozpoznać, co jest zdrowe dla naszego organizmu, a co może mu szkodzić.

Obecnie jednak, z racji tego, że producenci doskonale potrafią oszukać nasze zmysły i zakamuflować niedoskonałości oferowanych produktów, rozróżnienie, co nadaje się do spożycia, a co nie, jest o wiele trudniejsze. Sztuczne zapachy i kolory, ulepszone smaki itp. zabiegi, sprawiają, że pokarmy wydają się bardziej atrakcyjne niż w rzeczywistości są.

Nie jest łatwo nauczyć się rozpoznawać, która żywność zawiera sztuczne dodatki i której należy unikać, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się wziąć sprawę w swoje ręce i „wyprodukować” własne warzywa i zioła.

Tylko naturalne ogrodnictwo daje szansę na wytworzenie zdrowej i zarazem smacznej żywności, idealnej dla nas i naszej rodziny. Wszystko zgodnie z naturą, bogate w składniki odżywcze i pełne cennych wartości, bez chemicznych skażeń.

W Akademii IDAO będzie można się dowiedzieć również jak samodzielnie, z małego ogródka (obok domu, bądź na balkonie), stworzyć wspaniały Eko-świat, bogaty w naturalne, własnoręcznie wyhodowane warzywa i owoce.


Oprócz prawidłowego odżywiania szczególną uwagę powinniśmy jednak zwracać również na codzienny ruch i ćwiczenia, które nie tylko poprawią nasze samopoczucie, ale pomogą swobodniej płynąć energii w naszym ciele. Ludzie przez wieki szukali i wdrażali różne formy systemów usprawniających ciało i umysł. Niejednokrotnie podpatrując naturę i obserwując jak sobie radzi z problemami. Poszukiwali eliksiru na zdrowie i długowieczność.

Jednym z takich systemów jest stworzone przez ludzi wschodu Tai Chi.

Pomimo tego, że Tai Chi jest sztuką walki i zostało stworzone głównie do samoobrony, jego dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie jest coraz bardziej doceniane i potwierdzane przez osoby praktykujące na całym świecie. Dlatego na naszych zajęciach Tai Chi i Chi Kung, nauczysz się jak prawidłowo pracować z ciałem by było w jak najlepszej kondycji.

Jak każda "dyscyplina" ciała i umysłu, również Tai Chi Chuan wymaga cierpliwości i regularności w praktyce. Warto jednak ukształtować w sobie tę konsekwencję - owocem treningów Tai Chi wówczas staną się:
  • na poziomie ciała: sprawnosć, korekta sylwetki, pozbycie się bólów i dolegliwości, napięć, poprawa funkcjonowania wszystkich organów, zwiększenie odporności i wytrzymałości, w wielu przypadkach doprowadzenie do wyleczenia wielu chorób;
  • na poziomie umysłu: harmonia, spokój, relaks i odprężenie;
  • na poziomie ducha: poznanie głębiej samych siebie, swoich możliwości, nauka słuchania ,,głosu ciała”, podążanie za "czuciem" i intuicją.

Głównym założeniem Akademii jest przekazanie jak najszerszej grupie ludzi wiedzy i umiejętności, popartych wielowiekowymi tradycjami i ogromnym doświadczeniem praktycznym. Tak więc powyższe tematy, jak i wiele innych takich jak: japońskie techniki masażu Shiatsu, terapia dźwiękiem, kryształami i antyrakowa oraz wiele przydatnych informacji pomagających cieszyć się pełnią zdrowia, dadzą absolwentom szansę na lepsze i bardziej świadome życie, ułatwiając funkcjonowanie w tym, jakże zanieczyszczonym, skażonym chemicznie i zdominowanym przez koncerny świecie.

Zależy nam, aby jak największa ilość osób stała się świadomymi „konsumentami” i ludźmi, którzy będą potrafili pomóc sobie i swoim bliskim, wykorzystując doświadczenia dawnych kultur i terapii naturalnych.
Zacznij już od dziś ŻYĆ PEŁNIĄ ZDROWIA!

Więcej informacji na temat Akademii i wykładów:
www.wiedza-idao.plNEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Krakówstrona główna | kursy | artykuły | wydarzenia | czytelnia | partnerzy | zespół | kontakt
© 2010 KURS NA KURS | Design by MANTO