REKOMENDACJE /

Startingood Kompany

STARTINGOOD KOMPANY – pod tym hasłem toczyć się będzie całodobowa impreza inaugurująca działalność nowego centrum coworkingu przy ul. Berka Joselewicza 21 w Krakowie. Pomiędzy 10 rano w sobotę (28 stycznia) a 10 rano w niedzielę (29 stycznia) organizatorzy zapraszają na warsztaty, konsultacje i wspólne działania twórcze. W sobotę o 21 w sąsiadującym z KOMPANY klubie Literki zagra ENVEE. O energię do działania zadbają dostawcy smakowitości: Anka Skakanka i Głodne Kawałki.

REKLAMA GOOGLECoworking, choć coraz popularniejszy, wciąż potrzebuje swoich ambasadorów. Gościem specjalnym, prosto z Niemiec, będzie Anni Roolf – innovation consultant, designer, organizatorka imprez coworkingowych, związana z internetowym magazynem Deskmag. Obok Anni pojawią się także rodzimi artyści i specjaliści z różnych dziedzin, którzy będą służyć radą i wiedzą w ramach aktywności „KOnsultuj!”.

Omówienie zdjęć zrobionych podczas otwarcia w FOTO KĄCIE poprowadzi Michał Massa Mąsior z Warsztatów Sztuki Fotografii. Dobrą radą i fachowym okiem wesprą nas również przedstawiciele firm architektonicznych, designerskich i projektowych: Mocolocco, Decoroom czy D.O.M. Concept Store.

Organizatorzy chcą stworzyć warunki do doświadczania dobroczynnego wpływu coworkingu na indywidualne projekty i pomysły, pokazać jak obcowanie z innymi w obrębie jednej przestrzeni może inspirować i motywować do działania. Podczas STARTINGOOD KOMPANY można też będzie pokazać siebie i swoje koncepcje: zawiesić wizytówkę w KORYTARZU, pokazać prezentację w formule Pecha Kucha na sesji CONNECTme, wykorzystać potencjał networkingowy. Specjalnie na ten dzień, we współpracy z Targami Dizajnu zaaranżowany zostanie concept store, gdzie będzie można kupić unikatowe ubrania i przedmioty młodych polskich projektantów.

KOMPANY będzie otwarte dla użytkowników 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – mówi Iwona Kastunowicz-Kozłowska, project manager w KOMPANY. Postanowiliśmy nawiązać do tego faktu przygotowując imprezę inauguracyjną. W naszej przestrzeni przeplatać się będą tematy tworzące trzon KOMPANY: art, dizajn, IT. O znaczeniu przenikania się tych branż opowie Dawid Szczepaniak – współzałożyciel Pride&Glory Interactive. Będzie można zobaczyć prezentację Katarzyny Pawluśkiewicz z D.O.M Concept Store eksplorującą temat oryginałów i podróbek znanych mebli, doświadczyć instalacji LATE z pogranicza typografii, grafiki i architektury, albo skorzystać z całodziennych konsultacji, testów i prezentacji najnowszych tabletów, monitorów, komputerów czy drukarek od firmy RCS. Nowo powstałe Stowarzyszenie ŁAD przygotowało też ciekawe atrakcje związane z estetyką przestrzeni miejskiej – opowiada Kozłowska.

Na otwarciu KOMPANY spotkają się ludzie z różnych branż. Chcemy pobudzić ich do rozmowy, współpracy, wymiany doświadczeń – dzięki temu pokażemy, że istotą coworkingu są ludzie, a nie biurka – dodaje Grzegorz Święch, pomysłodawca i współzałożyciel KOMPANY.

Wydarzenie ma być także okazją do poznania zrewitalizowanego budynku Spółdzielni Pracy SPÓLNOTA. Obszerne (blisko 1000 m2!), rozłożone na dwóch kondygnacjach wnętrze zaprojektowała Katarzyna Kuchejda, renomowana krakowska architektka, współwłaścicielka firmy KKAT.

Wydarzenie: STARTINGOOD KOMPANY – otwarcie centrum coworkingu
Adres: KOMPANY, ul. Berka Joselewicza 21, Kraków
Termin: 28 stycznia (sobota), godz. 10.00 – 29 stycznia (niedziela), godz. 10.00

O KOMPANY
KOMPANY to esencja coworkingu, miejsce doceniające wartość KO – wspólnoty, społeczności, wzajemnej inspiracji. To miejsce dla freelancerów, przestrzeń dla koncepcji, sieć do łapania dobrych kontaktów. Więcej na www.kompany.pl
PROGRAM:
STREFA DIZAJNU I FOTO
10:00 – 20:00 KOMPANY concept store
12:00 – 15:00 FOTO KĄT

SMAK I ŁYK
11:00 – 21:00 Głodne Kawałki
16:00 – 20:00 Zagrają na żywo DJe Radiofonii: Señor Soul (Mamy dla was kwiaty) i DCM (Set dnia)

STREFA DZIECI
10:00 – 15:00 otwarte warsztaty twórcze dla dzieci w różnym wieku

INSTALACJE
_afxtt[...]LATE [hopla+jote]x[jote+hopla]
13:00 – 20:00 Gumka i Pinezka - akcja społeczno-Estetyczna w Poszukiwaniu Dobrej Przestrzeni – interaktywnie i chilloutowo

STREFA KO. – PREZENTACJE/WYKŁADY
11:00 – 13:00 ARCHITEKTURA/DESIGN
13:30 – 15:00 ILUSTRACJA/GRAFIKA
15:30 – 17:00 STARTINGOOD KOMPANY (gość specjalny: Anni Roolf)

RADIOFONIA (prezentacja radia): "Radiofonia, czyli łyk eteru @ Kompany"
17:30 CONNECTme: Pasja = Praca

KONSULTUJ
13:00 – 16:00 Możliwość konsultacji swoich projektów i porozmawiania z autorytetami w branży architektonicznej/wnętrzarskiej/projektowej:
D.O.M Concept Store
Decoroom
MocoLocco

IDAFO
17:00 – 18:00 Fotografia moda, portret w XXIw. Od inspiracji, do realizacji. Wykład i dyskusja.
Prowadzenie: Michał Massa Mąsior (Warsztaty Sztuki Fotografii)
18:00 – 20:00 przegląd portfolio -„zrzut” fotek robionych w strefie design, omówienie, indywidualne konsultacje – Michał Massa Mąsior

ŚNIADANIE I PORANNY CHILL 6:00 – 10:00


PONADTO W PRZESTRZENI KOMPANY:
Wystawa fotografii Berlin – Michał Massa Mąsior

LITERKI
10:30 – 13:00 warsztaty (przegląd technologii webowych)
14:00 – 16:00 WARSZTATY DJskie – Radiofonia. Prowadzenie: Señor Soul (Mamy dla was kwiaty)i DCM (Set dnia)
21:00 start imprezy muzycznej - ENVEE, Sid Pong (Piękni Chłopcy)

PONADTO W LITERKACH:
wystawa plakatów Don’t Panic
NEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Krakówstrona główna | kursy | artykuły | wydarzenia | czytelnia | partnerzy | zespół | kontakt
© 2010 KURS NA KURS | Design by MANTO