REKOMENDACJE /

NOCTURNE - wystawa Leny Hensel

Do grudnia 2011 potrwa w House of Albums w Krakowie wystawa Leny Hensel.

Kiedy przestrzeń przeobraziła się po raz pierwszy, była noc. Tej nocy góry poczęły oddychać. (...)
Krótka historia nocna Leny Hensel w obrazach i tekstach.

Miejsce: House of Albums, ul. Zwierzyniecka 17, Kraków

NOCTURNE Leny Hensel to wydana w limitowanej edycji 50 egzemplarzy dla wersji polskiej i angielskiej autorska książka artystyczna (tłumaczenie: Artur Kożuch)
organizator wystawy: House of Albums
kuratorka projektu Speciality of the House*: Karolina Harazim


Lena Hensel (1980, Berlin). Ukończyła Akademie der bildenden Künste w Norymberdze (Wydział Rzeźby), następnie obroniła dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (także na Wydziale Rzeźby). Od 2007 Lena Hensel intensywnie działa artystycznie w Krakowie oraz Berlinie, zorganizowała Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie Fe.kontakt (Fabryka Schindlera, Kraków). Brała udział w wystawach zbiorowych w Niemczech i Polsce (m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Tarnowie, Hamburgu, Essen). W 2009 roku odbyła się pierwsza indywidualna wystawa Leny Hensel, ‘materia in somnis’, w galerii Kolory w Krakowie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2010.

Lena Hensel tworzy autorską techniką. Łączy materiały delikatne z szorstkimi, miękkie z twardymi. Tworzone przez nią obiekty i rysunki tworzą relacje, a więc i instalacje, wykraczające poza klasyczne ramy rzeźby czy grafiki.

“Speciality of the House”* - kompozycja złożona ze składników dobieranych z największą starannością - Specjalność Domu. “Speciality of the House” to cykl regularnych prezentacji sztuki współczesnej we wnętrzach

House of Albums. www.lenahensel.com, www.houseofalbums.plNEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Kraków