REKOMENDACJE /

Mały Duszek

Mały Duszek, przemiły mieszkaniec Sowiego Zamku nieopodal Puchaczowa, jak każdy duch, budzi się wraz z nastaniem nocy i błąka po budowli, hałasując pękiem kluczy. Ale poza tym nie ma w nim nic, czego można by się bać: kicha od nadmiaru kurzu, sypia w drewnianej skrzyni na strychu i przyjaźni się z puchaczem Uhu-Szuhu. W przeszłości udało mu się obronić zamek przed najazdem wrogów, a dziś jego marzeniem jest zobaczyć świat za dnia. Jedna pomyłka miejskiego zegarmistrza i… Duszek ukazuje się całemu miastu w samo południe. To tylko początek przygód i perypetii, bo Duszek znów zdecyduje się ochronić miasto.

REKLAMA GOOGLE

UWAGA KONKURS! Trzy książki będą jedną z nagród w loterii przeprowadzonej trakcie Targów Przedszkolaka przygotowanej na stoisku kursnakurs.pl przez LALOBA dla dzieci. 24 września 2011 w Krakowie. Czytaj więcej
Historia o Małym Duszku spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom – świetnie sprawdzi się w roli książki czytanej do poduszki, a tytułowy bohater szybko stanie się przyjacielem każdego czytelnika. Wielkim atutem książki są mistrzowskie ilustracje niemieckiego klasyka F.J. Trippa.

Otfried Preussler – (ur. 1923) niemiecki pisarz dla dzieci, autor ponad 25 książek, przetłumaczonych na niemal 50 języków i wielokrotnie nagradzanych. Twórca klasycznych dzieł, takich jak Krabat, Malutka Czarownica, Lato Małego Wodniczka. Urodzony na terenie dzisiejszych Czech pisarz swoje gawędziarskie umiejętności ujawnił już w młodości, dorabiając do nauczycielskiej pensji jako reporter dziecięcego radia. Charakterystyczny styl pisarstwa Preusslera, któremu zawdzięcza tak dużą popularność i uwielbienie czytelników na całym świecie, jest wynikiem umiejętnego połączenia wartkiej fabuły pełnej zwrotów akcji, wyrazistych, budzących sympatię bohaterów oraz subtelnego humoru. Jego twórczość opiera się na motywach i postaciach zaczerpniętych z baśni oraz legend, jednocześnie jednak udaje mu się uniknąć charakterystycznych dla nich uproszczeń i moralizatorstwa. Wszystko to sprawia, że po książki Otfrieda Preusslera chętnie sięgają filmowcy – na podstawie Malutkiej Czarownicy i Małego Duszka powstały filmy animowane, a historia Krabata doczekała się pełnometrażowej ekranizacji.

Mału duszek, Otfried Preussler
Wydawnictwo BONANEWSLETTER

Podaj adres e-mail aby otrzymywać newslettera!


REKLAMA

REKLAMA GOOGLE

KURS NA KURS

ul. Felicjanek 19/3
31-103 Kraków